czwartek, 26 listopada 2015

Siatkarki z Komprachcic rozpoczęły z sukcesem nowy sezon. Gratulujemy i czekamy na kolejne medale. Poniżej relacja trenera Piotra Szczubiała.

Zawodniczki Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sukces” Komprachcice w składzie – Maria Bodzioch, Aleksandra Paszek i Weronika Stelnicka, dnia 11 listopada 2015r. uczestniczyły      w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt dla rocznika 2004 („trójki”), zorganizowanym         z okazji Dnia Niepodległości przez GLKS Nadarzyn (woj. mazowieckie).

Zawody te zgromadziły na stracie 42 zespoły z 19 klubów z całej Polski, w sumie ponad 160 zawodniczek, a na trybunach zasiadło ponad 300 kibiców (rodziców, opiekunów, trenerów i sympatyków siatkówki). Rozegrano ponad 350 spotkań na 8 boiskach. Turniej otworzony został przez trenerkę gospodyń - Mistrzynię Europy z 2003 roku – Dominikę Leśniewicz. Zawody odwiedził  także wybitny rozgrywający - Mistrz Świata  - Paweł Zagumny. Gracz warszawskiej Politechniki nie odmówił dzieciakom wielkiej frajdy jaką były wspólne zdjęcia, czy autograf. Zawodniczki Sukcesu podczas rozgrywek prezentowały się bardzo dobrze. W grupie eliminacyjnej zajęły drugie miejsce pokonując zespoły ze Sparty Warszawa, Nadarzyna, Międzyborowa i Świdnika oraz ulegając zawodniczkom z Nowego Dworu Mazowieckiego. Tym samym awansowały do najlepszej szesnastki turnieju. W kolejnym etapie wygrały pewnie grupę półfinałową zwyciężając z pierwszym i drugim zespołem Konstantynowa Łódzkiego, Volleyem Łódź i Betą Pionki. Dało to awans do trójki walczącej o medale. W finałowych spotkaniach z Metrem Warszawa 1 i GLKS Nadarzyn 1 po zaciętej walce uległy ostatecznie przeciwniczkom zajmując  trzecie miejsce. Indywidualny sukces osiągnęła Maria Bodzioch, która otrzymała tytuł MVP turnieju.

41-42 SP 220 2, Sparta Grodzisk 3

We wrześniu „trójka” z Komprachcic brała udział w Ogólnopolskim Festiwalu Siatkówki w Poznaniu, gdzie wystąpiło 51 drużyn reprezentujących kilkanaście klubów z całego kraju. Rozgrywki zakończyły się ogromnym sukcesem naszego klubu - dziewczęta w stolicy Wielkopolski zdobyły srebrne medale. Wygrały w turnieju 7 spotkań, a uległy jedynie w finale zespołowi Virtus Volley Szlichtyngowa. Gratulujemy!!!