wtorek, 31 marca 2015

Jedną ze wspomnianych we wcześniejszym artykule uchwał jest corocznie przyjmowany, program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt. Tegoroczny program charakteryzuje się dużą szczegółowością i zwięzłą formą. Dzięki temu z programu dowiemy się jak postępować przy zdarzeniach drogowych z udziałem zwierząt lub komu zgłaszać przypadki błąkających się zwierząt bezdomnych. Jak dokarmiać koty wolno żyjące czy uśpić ślepy miot. Informacje o wyłapanych zwierzętach i o ew. możliwościach ich adopcjach będą dostępne na stronach internetowych Urzędu Gminy.

Pamiętać należy, że nie każdy wałęsający się zwierzak jest bezdomny i czasami po prostu uciekł właścicielom na krótką przechadzkę. Należy, więc rozważnie zgłaszać takie zwierzęta, aby niepotrzebnie ich nie stresować akcją wyłapywania. Oczywiście w momencie, gdy napotkamy błąkające się zwierzęta, które są agresywne w stosunku do ludzi lub innych zwierząt, należy bezwzględnie zgłaszać do urzędu gminy każdy tego typu przypadek.

W naszej gminie problemem są psy puszczane samopas – bez dozoru właściciela (pisaliśmy już o tym na blogu). W większości są to psy łagodne i właściciele zdają się nie widzieć problemu. Są jednak ludzie, którzy boją się psów i taka sytuacja jest dla nich wysoce niekomfortowa. Często takie psy można spotkać w miejscach uczęszczanych przez mieszkańców, w okolicy sklepów, piekarni czy szkół. Apelujemy, więc do mieszkańców – właścicieli psów – o większy dozór nad swoimi pupilami. Takie praktyki mogą być „nagrodzone” grzywną w wysokości do 250 zł.

Najważniejsze informacje

1. bezdomne zwierzęta zgłaszamy:
    w czasie godzin pracy urzędu - 77 403 17 12, poza godzinami pracy urzędu - 506 132 566
2. uśpienie ślepych miotów - Przychodnia Weterynaryjna w PNW - Estera Król
3. przypadki zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt zgłaszamy:
    w czasie godzin pracy urzędu - 77 403 17 12, poza godzinami pracy urzędu - 502 052 515
4. przypadki rannych lub chorych kotów wolno żyjących oraz sterylizacje czy kastrację zgłaszamy do urzędu.


6 komentarzy:

  1. I bardzo dobrze,bo Anonimowy nie musi być chamski i wulgarny.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy na wsi są koty bezpańskie? Wydaje mi się,że każdy jest "czyjś" tyle tylko,że ich właściciele uważają,że nie trzeba o nie dbać,bo kot da sobie radę.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Są koty żyjące "dziko" i to o tych kotach jest w programie. Ma Pan też rację że każdy kot mający właściciela nie jest "kotem bezpańskim" i o nie powinni dbać ich właściciele.

      Usuń
  3. Istnieje obawa,że komentarze będą ocenzurowane gdy ich treść będzie krytyczna wobec działań radnych prowadzących bloga.

    OdpowiedzUsuń
  4. Nie nie ma takiej obawy, nie boimy się krytyki NASZYCH działań, ale głupie docinki w stosunku do każdego kto cokolwiek robi i każdej inicjatywy nie będą tu mile widziane i z tym trzeba się będzie liczyć. Trzeba pamiętać, że to nasz blog i my decydujemy w jaki sposób go prowadzimy :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Szkoda tych kociakow i psow ktore blakaja sie same i dzikie po lasach. Ja kiedys adoptowalam psa ktory byl znaleziony w lesie, byl dziki. Na poczatku bylo ciezko ale minely juz 4 lata i w porownaniu do tego jak zachowywal sie na pocztku a teraz zmiana o 100%. Popieram takie akcje.
    Pozdrawiam Martyna z www.Dojazddoparyza.pl

    OdpowiedzUsuń

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami czytelników naszego bloga. Nie ponosimy odpowiedzialności
za ich treść. Zapraszamy wszystkich do dyskusji. Informujemy jednak, że komentarze nawołujące do przemocy, obrażające inne osoby, zawierające określenia uważane powszechnie za obelżywe lub wulgarne, będą usuwane. Będziemy szczęśliwi, jeżeli osoby uważające wprowadzenie dobrych zwyczajów za cenzurę, znajdą inne miejsce
do dyskusji w Internecie. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, proszę zawiadom nas o tym -
blog.komprachcice@gmail.com

Subscribe to RSS Feed Blog o Komprachcicach napisz do nas maila! 1% dla potrzebujących