środa, 27 maja 2015

Tak jak obiecaliśmy oto kolejny wielki sukces naszych siatkarek opisany przez trenera
Piotra Szczubiała.
 GRATULUJEMY ! I trzymamy kciuki za Mistrzostwa Polski.
Olbrzymim sukcesem dla Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sukces” Komprachcice zakończył się rozgrywany 23 maja finał wojewódzki turnieju „Kinder + Sport 2015” (są to oficjalne Mistrzostwa Polski w mini piłce siatkowej). Imprezę tą w doskonały stylu wygrały nasze zawodniczki startujące w roczniku 2003, natomiast drużyna „Sukcesu” występująca w kategorii o rok młodszej zajęła drugie miejsce. Oba zespoły uzyskały prawo startu w finałach Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 2 - 5 lipca w Krakowie.

„Kinder + Sport” to cykliczna impreza, która odbywa się w trzech kategoriach wiekowych. W obecnej edycji są to następujące roczniki: 2004 – drużyny dwuosobowe, 2003 – trzyosobowe oraz 2002 – czteroosobowe (plus zawodniczki rezerwowe). Klub z Komprachcic w Paczkowie reprezentowały trzy drużyny, jedna w „dwójkach” oraz dwie w „trójkach”, które awans do tej imprezy wywalczyły sobie dwa tygodnie wcześniej na zawodach półfinałowych wygrywając obie kategorie.

Tytuł Mistrzyń Województwa w „trójkach” zdobyły Michelle Maculak, Julia Niedworok, Ewa Sosińska oraz rezerwowe Patrycja Siendzielorz i Agnieszka Sosińska. Dziewczyny wygrały pewnie grupę eliminacyjną pokonując kolejno Opolankę I, UKS Jedynkę Kluczbork oraz Opolankę II, następnie w półfinale 2:0 PSP 19 Kędzierzyn-Koźle i w finale PSP 11 Kędzierzyn-Koźle również 2:0. Druga drużyna „trójek” LUKS-u zajęła w turnieju siódme miejsce.

Równie dobrze w zawodach radziła sobie dwójka „Sukcesu” grająca w składzie Maria Bodzioch, Aleksandra Paszek, Weronika Stelnicka, które wygrały po 2:0 z zespołami reprezentującymi Opole, Kędzierzyn-Koźle, Niemodlin oraz w półfinale ze Spartą Paczków. W meczu finałowym młode siatkarki z Komprachcic uległy Opolance I zostając Wicemistrzyniami Województwa.

Występ w Paczkowie nie był jedynym sukcesem naszych drużyn w ostatnim czasie. 17 maja na ogólnopolskim turnieju mini piłki siatkowej dziewcząt w Legionowie „dwójka” LUKS-u zajęła pierwsze miejsce, natomiast „trójka” była druga. Na podobnym turnieju, który odbył się w Błoniu koło Warszawy zwyciężyła „trójka” a „dwójka” była trzecia. Gratulujemy i życzymy zawodniczkom z Komprachcic jak najlepszego startu w lipcowych Mistrzostwach Polski.