środa, 6 maja 2015

Sędziowie na turniejach "łamią" język wyczytując nazwę miejscowości Komprachcice, a organizatorzy radzą by nauczyć się poprawnej wymowy, bo te dziewczyny zawsze są w czołówce !   Poniżej relacja przygotowana przez trenera Piotra Szczubiała.

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Sukces” Komprachcice oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Komprachcicach byli organizatorami kolejnej dużej imprezy siatkarskiej o zasięgu wojewódzkim. Tym razem na hali OSiR-u odbył się III Wiosenny Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt. Zawodniczki rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych: „dwójki” (rocznik 2004 i młodsze), „trójki” (2003) oraz „czwórki” (2002). W zawodach oprócz gospodarzy udział wzięły zespoły reprezentujące Publiczne Szkoły Podstawowe z Jełowej i Łubnian, OKS Olesno, UKS „Jedynkę” Niemodlin, APS Opolankę Opole. Na zawodach w sumie wystąpiło ponad 100 zawodniczek.

W najmłodszej kategorii nasz klub reprezentowały trzy drużyny: LUKS I w składzie Maria Bodzioch, Aleksandra Paszek, Weronika Stelnicka, LUKS II (Emilia Rogóż, Dagmara Tracz) oraz LUKS III (Kinga Dolipska, Agnieszka Sosińska, Elena Prodlik). Nasz trzeci zespół złożony w komplecie z dziewczyn o rok młodszych niż przewiduje regulamin w gronie czternastu zespołów zajął wysoką dziewiątą lokatę. Druga drużyna „Sukcesu” zajęła ostatecznie trzynaste miejsce. W bardzo dobrym stylu zawody rozpoczął nasz najlepszy zespół w tej kategorii wygrywając pewnie grupę eliminacyjną, następnie ćwierć i półfinał. Niestety w meczu o pierwsze miejsce po dramatycznej końcówce nasze zawodniczki uległy Opolance I 14:16 (wszystkie mecze turnieju składały się z jednego seta rozgrywanego do 15 punktów).

Jeszcze lepiej młode siatkarki z Komprachcic radziły sobie w „trójkach”. LUKS II (Katarzyna Kucharska, Wiktoria Romańska, Emilia Adamkiewicz, Patrycja Siendzielorz) zajął w turnieju czwarte miejsce przegrywając mecz o najniższy stopień podium notabene 14:16. Klasą dla siebie była nasza pierwsza drużyna, która pokonując pewnie wszystkie rywalki w imponującym stylu wygrała cały turniej. Zwyciężczynie tej kategorii występowały w składzie: Michelle Maculak, Julia Niedworok, Ewa Sosińska.

W turnieju „czwórek” wystąpiły dwa zespoły reprezentujące klub z Komprachcic: LUKS I z Joanną Pieczykolan, Barbarą Rybą, Pauliną Buchlą i Marceliną Januszkiewicz oraz LUKS II z Karoliną Krzemień, Sonią Gielnik, Pauliną Drąg, Karoliną Ciesiółką i Amelią Wawrzyniak. Drugi zespół w stawce dziewięciu drużyn zajął 6 miejsce, natomiast pierwszy okazał się gorszy tylko od teamu Łubnian oraz Opolanki I zajmując w całej imprezie trzecie miejsce.

W trakcie turnieju trenerzy wybierali najlepsze zawodniczki w każdej kategorii. W „dwójkach” wyróżnioną została Martyna Lubowicz (Opolanka I), w „trójkach” Michelle Maculak („Sukces”), natomiast w „czwórkach” Zuzanna Siebert (Opolanka I). Nagrodzona została również najmłodsza zawodniczka całej imprezy czyli Małgorzata Wypych (Opolanka III).