środa, 22 kwietnia 2015

Siatkarki klubu LUKS „Sukces” Komprachcice po raz kolejny w tym sezonie pokazały się z bardzo dobrej strony w ogólnopolskim turnieju mini piłki siatkowej. Tym razem dziewczyny brały udział w „Turnieju Wiosny” w Błoniu koło Warszawy.  Zawody te były rozgrywane w dwóch kategoriach wiekowych: „dwójek” (rocznik 2004) oraz „trójek” (rocznik 2003). Bardzo dobrze turniej rozpoczęła nasza jedyna drużyna w kategorii młodszej grająca w składzie: Aleksandra Paszek, Maria Bodzioch oraz Weronika Stelnicka. Dziewczyny pewnie wygrały swoją grupę eliminacyjną pokonując kolejno zespoły: Sparta II Grodzisk Maz., Krótka II Mysiadło, Legionowia II Legionów, Wrzos I Międzyborów, BETA II Błonie oraz Opolankę I. Dzięki temu awansowały do półfinału, w którym spotkały się z Krótką I. Niestety na tym etapie naszym zawodniczkom przytrafiły się słabsze momenty  wykorzystane przez przeciwniczki, które wygrały ten mecz 21:17 (wszystkie mecze turnieju składały się z jednego seta rozgrywanego do 21 punktów). Niekorzystnie dla siatkarek LUKS-u rozpoczął się również pojedynek o trzecie miejsce, w którym podłamane półfinałowym niepowodzeniem oddały inicjatywę pierwszemu zespołowi Opolanki. Na szczęście nasz team zdołał się otrząsnąć, odrobić straty i po pasjonującej końcówce wygrać spotkanie 21:18. Dzięki temu dziewczyny wracały do domu z brązowymi medalami i w bardzo dobrych humorach.

W jeszcze lepszym nastroju po turnieju były zawodniczki naszej pierwszej „trójki” (Julia Niedworok, Michelle Maculak, Ewa Sosińska). Dziewczyny w grupie eliminacyjnej wysoko pokonały kolejno: Opolankę II, Koło II, BETĘ I, Krótką II, Wrzos I oraz Spartę I. W półfinale „Sukces” I nie dał szans zespołowi BETA II wygrywając 21:12. Finał tej kategorii był bardzo emocjonujący a inicjatywa przechodziła z rąk do rąk. Jednak w decydującym momencie więcej zimnej krwi zachowały młode siatkarki z Komprachcic pokonując Krótką I 21:18. Tryumfatorki zostały nagrodzone pucharem, złotymi medalami oraz statuetką dla najlepszej zawodniczki turnieju, którą została Julia Niedworok.

Nieco gorzej turniej rozpoczęła druga „trójka” LUKS-u (Katarzyna Kucharska, Wiktoria Romańska, Emilia Adamkiewicz, Patrycja Siendzielorz), która długo nie mogła znaleźć właściwego rytmu gry. Na szczęście dziewczyny wygrały swoje trzy ostatnie mecze, dzięki czemu zajęły dość dobre 9 miejsce.

Były to kolejne sukcesy podopiecznych Małgorzaty i Piotra Szczubiałów w tym sezonie. Ola, Marysia i Weronika do tej pory wygrały dwa turnieje ogólnopolskie w Głuchołazach oraz Rokietnicy (koło Poznania), były także drugie w Niepołomicach. Wygrały również turniej o zasięgu wojewódzkim w Niemodlinie, a w podobnym turnieju w Komprachcicach zajęły drugie miejsce. Nasza „trójka” zajmowała drugie miejsca w Głuchołazach, Tomaszowie Mazowieckim i Niemodlinie oraz pierwsze w Komprachcicach.

Wszystkie siatkarki „Sukcesu” będzie można dopingować na „III Wiosennym Turnieju” mini piłki siatkowej dziewcząt, który odbędzie się 25 kwietnia na hali OSiR w Komprachcicach. Zapraszamy!!!