wtorek, 25 kwietnia 2017

Poniżej publikujemy nadesłaną relację trenerów Małgorzaty i Piotra Szczubiał o  sukcesach klubu "SUKCES" Komprachcice:

Drużyny Sukcesu Komprachcice wygrały dwie z trzech kategorii wiekowych w półfinale wojewódzkim turnieju Kinder+Sport dziewcząt, który odbył się 22 kwietnia w Paczkowie. Turniej Kinder+Sport to Mistrzostwa Polski w mini piłce siatkowej rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych: „dwójki” (rocznik 2006 i młodsze), „trójki”  (2005) oraz „czwórki” (2004).

W Paczkowie wystartowało pięć zespołów reprezentujących klub z Komprachcic: 4 „dwójki” oraz „czwórka i trzy spośród nich awansowały do finału. Wszystkie zespoły Sukcesu od początku radziły sobie bardzo dobrze. Swoje grupy eliminacyjne wygrały pierwsza i druga drużyna „dwójek” oraz „czwórka”, zespoły trzeci i czwarty grające w najmłodszej kategorii zajęły miejsca drugie. Tym samym wszystkie zameldowały się w ćwierćfinałach turnieju. Na tym szczeblu w dwóch meczach „dwójek” los zetknął ze sobą drużyny z Komprachcic: Sukces I (Wiktoria Gola, Julia Grzyszczok) pokonał Sukces IV (Dominika Kandziora, Małgorzata Kornek), natomiast Sukces II (Amelia Marek, Hanna Osińska) okazał się lepszy od Sukcesu III (Małgorzata Radzik, Alicja Niedworok) . Wiktoria i Julia pokonały następnie w półfinale Jedynkę Niemodlin a w finale Jedynkę Kluczbork i tym samy bez straty seta wygrał całe zawody. Sukces II po porażce w półfinale z Kluczborkiem w meczu o 3 miejsce okazał się lepszy od Niemodlina. Drużyny Komprachcic II i III zostały sklasyfikowane ostatecznie na miejscach 5-8 w stawce 18 zespołów.

„Czwórka” Sukcesu (Maria Bodzioch, Aleksandra Paszek, Weronika Stelnicka, Natalia Grala, Kinga Błazińska, Alexandra Żywiołek) również zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej  pokonując w stosunku 2:0 kolejno: NTSK Nysa, PSP 3 Paczków, PSP Łubniany, Jedynkę Niemodlin oraz w finale Spartę Paczków (16:14, 17:15). Cztery najlepsze drużyny każdej kategorii wywalczyły awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 6 maja również w Paczkowie, z kolei po dwie najlepsze z tej imprezy wystąpią w finałach Mistrzostw Polski.

W ostatni weekend w Bielsku-Białej swoją życiową imprezę rozgrywały młodziczki Sukcesu, które wzięły udział w ćwierćfinale Mistrzostw Polski. Ostatecznie siatkarki z Komprachcic zajęły 6 miejsce odpadając niestety z dalszych rozgrywek. Sam udział w tej imprezie był bardzo ważnym wydarzeniem dla klubu z Komprachcic gdyż debiutował w rozgrywkach młodzieżowych na tym szczeblu rozgrywek. Zawodniczki Sukcesu tworzyły najmłodszy zespół tej imprezy i tylko trzy z nich odchodzą do starszej kategorii wiekowej, można więc mieć nadzieję, że w przyszłym sezonie wynik ten zostanie poprawiony.